Диносаури

Share

   На насловној страни дневног листа „Vijesti“, на ударном мјесту, а након Вучићеве посјете Кини осврнуо је наслов „ Црна Гора на запад , Србија на исток!“

   Полуписмени уредник је (несвјесно и без намјере)  и на овај начин афирмисао Вучићева државничка достигнућа у првој земљи на свијету (економија) али и стилу препознатог антисрпског порива занемарио политичку вољу већинског дијела становништва саме Црне Горе! Или јасније: Црна Гора захваљујући тренутној политичкој елити (Влади) је боља варијанта за своје становништво од оне у Србији.

   Некад јуначка, часна, усправна Црна Гора данас сателит сваког српског непријатеља. Чланица злочиначког НАТО савеза, „лидер у региону“ за мјесто у ЕУ, смијешна дестинација која је зарад ЕУ перспективе завела економске санкције Русији, државица која „вербално“ напада све ЕУ опоненте, државица која је практично без своје војске са најкорумпиранијом полицијом на свијету, социјално унесрећена јер је од 2006 године и лоповског референдума постала не само држава мафије већ и потпуно приватна...

   Црногорска парламентрна већина или власт око Владе сада већ и не крије дуго сакриване фрустрације према Србији. Последње окупљање „блокадера“ на Славији је политички организовано, финансирано и подстицано из Црне Горе.

   Агенција за Националну Безбиједност се у потпуности ангажује на блокади Србије, прије свега Београда, Новог Сада преко својих опетариваца и спољних сарадника. Уложили су огроман новац како би Србију уништавали на сваком кораку. У овој акцији дјелују припадници оба црногорска нарко клана (Кавчани и Шкаљарци) са својим нарко везама у Србији на страни блокадера а против Србије.   Три дневна листа у Црној Гори, Vijesti, Pobjeda и ДАН раде свим капацитетима против Србије, њеног предсједника Вучића па и Срба, већинског народа у Црној Гори.

    Пометња и у Цркви.

   Усташки медији устали у „одбрану“ Владике Јоаникија. Тобож је под притриском Светог Синода наше Цркве. Хоће да га натјерају да направи нешто против чега се борио читав живот. Подмукла игра започета у Ватикану. Ни ту неће бити користи за непријатеље српства.

   43% свештенства Митрополије се изјашњава, национално, као Црногорци али служе у нашим црквама, на нашем језику и примају плату из нашег буџета. Идентификовани су и носиоци тих злонамјерних, канцерогених активности у првом реду Црногорац Гојко Перовић и некадашњи епископ Григорије који је, тренутно, на службеном путу у Њемачкој. У њиховој подмуклој работи на разбијању Цркве им помаже и некадашњи црквени премијер Здравко Кривокапић кога је устоличио управо Перовић.

   Многе црногорске компаније које сарађују са оним из Србије улажу дио зарађеног профита на разбијање Србије. Примјера ради, велики приватни жито-млин у Спужу, власништво компаније Жарка Ракчевића, острашћеног непријатеља Србије и Срба, има приоритет у набавци жита из Војводине. Код њега млин ради нон-стоп а власник задовољно трља руке! А таквих има још много!

   21. маја славило се. 20 година од стрицања независности односно разваљивања заједничке државе са Србијом. Зацрвењели се неки црногорски градови. 185.000 грађана је тада гласало за заједничку државу са Србијом. Неки су толико острашћено показивали „љубав“ према Црној Гори тако да смо се, веома разложно запитали: против кога то славите. Логично и они са списка 185 хиљада су гласали не да би урнисали Црну Гору већ су референдум схватили само као могућност да бирамо шта је боље за Црну Гору да живи мала и никаква, безначајна, (приватна држава) или као дио веће државе у којој би сви имали много веће могућности!?

   Ваљда су „побједници“ на референдуму схватили да смо ми мањина коју треба страшити повремено а представљати нас као непријатеље Црне Горе, што је, свакако морбидно. Истина је сасвим супротна. Нити мрзимо Црну Гору нити смо мањина само је прошло вријеме великог лоповлука!

Иако се, што се власти тиче, није много промијенило од времена фашисоидног ДПС-а. Кадрови изникли у приватној држави, који су умногоме помогли да то тога дође, и данас се налазе на веома важним мјестима. Са разликом што се сада плаше због нечисте савјести у многим варијантама.

   Посленици ЕУ врше притисак на владајућу већину да ДПС и формално признају за политичку елиту пар екселанс јер са тим показују и свој политички став према „српском“ питању на Балкану. Ваљда рачунају да ће фашистичка ДПС идеологија зауставити нормалне политичке и националне процесе. Што је сада узалудан посао.

   Ипак, оно што се види у црногорској стварности показује велику нервозу комунистичко-брозовог режима, који се, неминовно, сам урушава и одумире. Отприлике као диносаури!

   Све већи број грађана и поред малигних активносту ЕУ администрације је свјестан свог националног идентитета. Срби хоће своја идентитетска, национална и сва друга права! Велика већина грађана хоће данас да живи заједно са Србијом. То су неумитне чињенице.

Read more

ЧИЈИ ЈЕ „НАШ“ МИНИСТАР?

Црногорска тробојка на кући негдашњег црногорског министра спољних дијела Гавра Вуковића опет је изазвала буру реаговања. Опет након Османлија беранским булеваром неразумијевања, ових дана, „пукло“ је на релацији Срба и окупатора.    Одлуком МСП Ервина Ибрахимовића, шефа Бошњачке странке и „црногорске“ дипломатије да „зарад црногорске тробојке на кући зачетника црногорске дипломатије“

By Duško Sekulić

Вучић: Криви смо што смо живи...

Напад на Вучића организовали Кавчани, В.Меденица и Мило Ђукановић.   Председник Србије Александар Вучић је на конференцији за новинаре, прије неки дан објелоданио  податак да је добио позивницу за прославу  „независне“ Црне Горе 21. маја. Дан  разваљивања Савезне Републике Југославије, „али да не планира да иде“.    - Иначе, добио сам позив

By Duško Sekulić

Удри Милијана!

Нико није вјеровао да ће спас  Влади Монтенегра стићи. Посебно не у задњи час.    Нико не може вјеровати ни из којег правца је стигла помоћ. Врућа. Непроцјењива. Непоновљива. А изненадна.    Ову Владу „народног јединства“ је требало спашавати још и прије фпрмирања. Ко би могао да предпостави количину лажи коју је

By Duško Sekulić

Једна је истина о Другом свјетском рату

Други свјетски рат је, званично почео нападом Њемачке на Пољску. Након тога све еврпске земље су биле окупиране од сила Осовине (Њемачка, Италија...) и онда је Европа кренула на Русију, односно СССР.    Русија је била нападнута 22. јуна 1941. године са већ припремљеним ратним планом званим „Барбароса“ а осим Њемачке

By Duško Sekulić